Kessel twitj back on track!

Goijemerge luuj! Zunjig 7 November , laagvlieger FCV-Venlo 4 op bezeuk en un unne dieke kater wat wilse nog mier. Ozze selectie verre van compleet vannemerge. Sommige luuj duidelijk de prioriteiten neet op orde , wan wat geit er noe boven Kessel twitj? Juist joa , hielemoal NIKS!! Fileerherman zoegenaamd saek, maar wel level 8 miljoen en al 27 kiër prestige op de nieje Call of Duty. Dee game rotzooi mosse van aafblieve, nog verslavender dan un blaad kaaje. Coibertho nao de cross, Sexy pier nao die Kakkerlakken in Rotje knor, bah vies. Sande nao trekker trek met ziene nuuje aanwinst. En tropical danny ouwk spoorloos, maar wel aafgemeld.

Verder waren Matige en Djuppa fysiek aanwezig mer doa is alles mei gezag. Djuppa nog zoe blauw wie dee piël op avatar aang ziene knuur en Matige net neet de cheetah oetgezat mer stonk wel ontiegelijk nao lurp. Die 2 mochten zich omkleije in de douche. Matige nog neet us un half gekookt ei nao binnen weten te werken in de kantine. Djuppa in America zien boks en shirt achtergeloaten bie Rowwen Heze en goeie knuffelsessie gehad met de lokale baek dao. Netjes. Al met al toch un relatief fit twitj det aan de warming up begos. OZZE KEEPER Kazilias duudelijk met ut verkierde bein oet bed gestapt want werkelijk elke bal vloog tegen de touwen. Mer goed Kazilias + lurp = opstart problemen. Dao hoofse genne Pythagoras op los te laoten , det is gewuun zoë . Unne warming up van redelijk niveau d’r op zitte , dus truuk nao det stinkhok genaamd lokaal 1. Opstelling; in de kist: Kazilias. Achterhoede oud vertrouwd: Good Old – CaPieeë – Knotto – Kipchoge. Middenveld: Baard-/zwaardknuur – Klomp Ivo (fatsoenlijke bijnaam mot nog gemaakt weere) – Kay Kurve. Veurhoede: NN7 – Greek – Kees. Bank: TostiToewn – Dee roeie – Djuppa – Matige – Jackson Jr. – Tarik (met nieuwe bijnaam Zorro)

Aaftrap kloksjlaag 11 oër met Pietje Buxus als sjeids van deenst. Pietje hajje we neet mei zitten de ierste helft. ’t Twitj begos redelijk gretig aan de match. Levensgroëte kans veur NN7 dee met ziene autmatische wapen het aluminium raakte ipv de touwen. Helaas veur NN7 , dae zich wel aan het ontpoppen is tot basisspeuler. Klasse Nel! Ouk nog get kleine kansjes veur Greek en Kees , maar de veurhoede duidelijk nog neet gans wakker. Achterin redelijk stabiel , knotto heij ut good dicht. Groëtste kans van Venlo waas toch dee levensgevaorlijke truukspeulbal van Kipchoge. Dan kumpt ’t twitj toch eindelijk op veursprong. Greek zet met un solootje ff dee verdediging van ut Ven te kieke en met un rollertje in de korte hook zet hea de 1-0 op ’t scorebord. Toch heij dee bejaarde keeper van de Melderse op veld 2 dee bal nog gehad, mer boeje, ’t twitj 1 – ’t ven 0. Dan kriegt ’t Twitj toch weer unne knullige tegentreffer. Unne vrieje trap wuurd er in geslingerd en via de kluts ken emand van ’t Ven zoemaar de 1-1 binnenpoffen. Jackson Jr. vlagt nog wel tevergeefs veur offside maar idderein wet dan al , dit is un geldeige treffer. Wonder boven wonder luut het twitj dee kop neet hangen en voetballen we gewuün door veur de winst. Vanoet de rechterflank stuurt Greek met unne sjitterende pass Kees weg , dae 1-op-1 met de keeper rustig blieft en het twitj weer op voorsprong zet. ’t Twitj 2 – ’t Ven 1. Nog veur rust kriegt Kay Kurve nog unne reuzekans op 3-1 mer dee keeper van ’t Ven is genne misselijke pannekook, goeie redding.

In de rust zoeals we gewend zien get gezanik , Tostie dit kiër gen grapje in de rust jammer. NN7 mot dan helaas de twiëde helft vlaggen veur hum Zorro in de plaats. Ouk Kipchoge nao de kant , veur hum Jackson Jr. Dee linksback positie kos wel vervloekt zien vandaag want dao hajje we nee vuul aan vandaag.

Nao rust eigenlijk allein mer ’t Ven aan de bal en ’t Twitj det de kansen kriegt. Kees dee 4 maeter boetespel steit moog toch door en faalt ein op ein met de keeper ditskier. Idderein woedend op Kees want Baardknuur waas gans meigelaupe om dee bal in te sjuuve , helaas ging Kees onsuccesvol veur eigen geluk. Tarik mist dan nog unne dieke kans in de 16 en Greek kriegt ziene knuur net tegen unne indreijende vrieje trap van Kurve, maar helaas op de binnenkantj palo. Haj beter ziene knuur d’r vanaaf kennen hoajen dan waar dee bal d’r missjien in gegoan. Vanoet de kantj van ’t Ven noteren we get kleine mogelijkheden, veural oet corners. Gelukkig Kazilias iets sjerper as in de werm up en dee hoajt gelukkig de twiëde helft ziene kist sjoën. Dan door nao ut moment det de wedstried beslist mot weere. Goeie actie van Kees op rechts en dee zet vervolgens Tarik op 1,5 maeter vrie veur de goal. Vroag neet hoe maar zorro kriegt het veur mekaar om dee bal met zien goeie bein nog naeve te sjeete. Dan vluugt er ongertussen maar weer us un bidon kapot tegen die tribune. Ge moog zelf raden weem de dader is. Ken d’r me reine zien; ozze inmiddels gewisselde coach Greek. Djuppa begos nog un paar kier ala Ari van Kelderklasse 15 spontaan aan de werming up , maar dee kreeg toch vriendelijk het verzoek weer op de bank plaats te nemen. Zien deensten waren neet nuujdig vandaag. Tostie en Matige wel nog ff dee plak op om die punten in Kessel te hoaje. Eindelijk fluit Pietje dan drie kier op die fluit en kennen we juichen.

In ’t lokaal goëit Wilchamp get schäfermuziek op dee speaker en regelt Turbo 2 deenbladen kaaje. Likker. Dan door nao de Kantine, helaas noa 14.00 gen bardeenst mier dus det moste we zelf mer ekkes oppakken. Bliekbaar nemand dee ken tappen in ’t twitj want die doeie pilskes smakte veur genne maeter. Gauw nao Tokkel en Mokkel. Mokkel gunt os get bruedjes frikandel. Knotto veult zich kennelijk te good veur unne frikeleurus en vingt det unne te saaie snack. Matige gelukkig de beroerdste neet en schranst er wel ff 2 nao binnen. Dan ondanks vuul protest kumpt toch dee fireman oppe toafel. Tostie introduceert un nieuw drankspel genaamd: krypto elektro current . Unne versjrikkelijke naam en un versjrikkelijk spel. Tostie dan auch mer snel op dee trein nao Wageningen gezet. Verder nog get gefiëst met die luuj van ’t viftj. 20 Pils en helaas genne bak chinees en ut is weer moandig! Toët volgende waek luuj dan meugen we inhalen tegen hekkensluiter Egchel. Als we dae winnen staon we gewoën gedeeld iërste want ge wet ut ; TWITJ ALTIED KAMPIOEN!

Volg VV Kessel ook op Facebook 

Sportpark De Roode Egge
Roode Eggeweg 6a Kessel
0774621833 - info@vvkessel.nl