Kessel twitj morst dure puntj tegen de hekkesjloëter

Met ût aug op ’t aantaande teamuitje/baaldaag woij ’t twitj zich vandaag aansjloëte bej de koplaupers in de 5de klasse nogwat. Dan moos er zunjig wel gewonnen weere van roeje lantaarn Egchel 2 det nog puntloos waas. ’t Twitj redelijk gehavend met unne volle ziekenboeg. Totsi toewn en tropical danny geveld door COVID-19 in hun directe omgeving. En helaas motte we good old langere tied missen door unne gebroken kaak. Tumke zullen we helaas dit joar ouk nimmer in actie zeen. NN7 is zelfs ouk geblesseerd aan de hamstring. Nel heet dan ouk mer ziene hardloupcarriere per direct beeindigd. Sexy Pier uiteraard zich veur de verangering weer aafgemeld. Gelukkig wel Pieter Post van ’t ursjt d’r baj. Tiedens het bekske pleur in de Kesselse kantine komme we al vrij vlot tot de conclusie det idderein er redelijk good aan is. Behalve Kees dae nog redelijk get promilles in het blood heet. Kees heat dan ouwk ziene auto en handdook vergeten wat um toch op un 30 ekkies boete kumpt te sjtaon. Verder Fileerherman te laat ondanks det dea de Tesla bej haj. Gelukkig kos dae Tesla noa Egchel kachelen i.p.v. Kees. Redelijk get gepuzzel in de opstelling vandaag. Matige haj zichzelf nog unne basisplaats verzekerd zoaterdigoavendj maar zondigochtend bleek witte brie toch te nerveus veur un basisplaats op het middenveld (!) , dus toch maar weer veilig op de reservebank. Dan ozze complete line-up vandaag:

Tussen die peül: Kazilias (OZZE KEEPER). Achterhoede (vlnr.): Kipchoge-Knotto-CaPiëee-Djuppa. Middenveld (vlnr.): Kay Kurve – Pieter Post – Fileerherman .Veurhoede (vlnr.): Kees – Greek – Colibertho.

We betreden het veld veur de warming-up. De lelijkste en meist versjrikkelijk plak graas , zeg maar modder, woar we oeïts op gesjpeuld hebben. Leider Sande duit uiteraard lekker mei met de warming up . Dan vraogtj de sjeidsrechter zelfs veur un pasjescontrole , wat normaliter ongekend is in de Kelderklasse mer goed. Door nao de wedstriedbesjpraeking. Dao trekt Colibertho zich inens unne cross euveral oet ut tesjke. Joost moog weite hoe det dink dao in is beland mer goed.

Aaftrappen geblaozen en tied veur 90 minuten ellende, 22 man die get lomp achter de bal aan rennen en get geklaag naeve de liën. ’t Twitj heet eigenlijk toch wel ut betere van het spel en kriegt ouk de betere kansen om de score te openen. Met name Greek en Kees hebben het vizier alles behave op sjerp sjtoan want werkelijk elke kans wuurd vakkundig verkloët. Egchel heet ouwk unne fijne tactiek, namelijk; elke bal zoe hoëg en zoe ver mogelijk nao veur of euver de zieliën. Dee lilliputter rechtsback , ken dan ouwk ingoeien wie unne malle. Egchel wuurd ouk gevaorlijk via corners , vrije trappen en ingoëien. Noemenswaardig is ouk het ierste balcontact van Kazilias. Kazilias duidelijk ziene skutraket nog neet good gekalibreerd , want dea bal vluugt linea recta nao un anger veld.

Noa de zoevuulste gevierlijke bal kriegt Kessel de deksel oppe naas. De linksboete van Egchel ken vrij binnen knikken. En helaas weit ut twitj nimmer truuk te komen veur rust. Tiedens ut vul te zeute teske thiëe wuurd besloten det Colibertho en Kipchoge noa de kant gaon en det Floyd en Klomp Ivo binnen de liënen komen.

In de twiede helft geit Egchel veural door met het voetbal veur ’t twitj onmogelijk te maken. Dee bal is namelijk vaker boëte dan binnen het veld. Dao bie kumpt nog det Greek en Pieter Post telkens duuchtig onger oet gesjaafd weere. ’t Middenveld en de defensie van Egchel kos wel volledig bej Rutte of de Vleismeule werken, want wat un sjlechters dao achterin. Dan kumpt ’t twitj eindelijk langszie. Unne helle en liëge vriejetrap van pieter post wuurd door Floyd binnengetikt: 1-1! Dan kriegt ’t twitj eigenlijk metein weer unne tegentreffer veur hun kiezen. Ingevallen matige kriegt dae bal op ziene knuur, mer krieg um nee weg gekupt. CaPiëee steit dan neet gans op te letten en Egchel ken zoemer de 2-1 binnenknuure. Nondeju weer op achterstand. Gelukkig neet veur lang. De bal kumpt in de zestiën terecht bie Floyd en dae danst zich tussen 2 man van Egchel vriej en prikt de bal in de korte hook! 2-2! Mer helaas ken ’t twitj wederom neet deurdrukken. Dae misselijke knuur van unne Sadiki zet ziene boezemvriend matige redelijk veur lul in un sprintduel. Ouwk Knotto en Kazilias kennen dan helaas de meubelen nimmer redden veur ’t twitj en unne derde achterstand is un feit….

Gelukkig maakt net veur het letste fluitsignaal Matige maar weer veur de derde kier unne geliekmaker. Unne pegel van 30 meater vluugt zoe euver de keeper van Egchel. 3-3! ’t Twitj probeert dan nog wel door te drukken nao de winst maar verder dan un schot van Greek richting de cornervlag komme we dan helaas neet mier.

Al met al sund en hiel duur puntverlees. Unne gezapig pot wuurd vervolgens opgevolgd door unne nog gezapigere derde helft. Huul vuul familieverjeurdagen oppe zunjig vandaag, net woarse zin in hebs. Volgende weak zoeals bekend de baaldaag. Bestemming van ut noe al legendarische teamuitje is nog onbekend dankzij COVID uiteraard. Niks is os gegund. Weeks nao ut teamuitje wacht os drie weken op rij unne tegenstander oet de top 3. Veurluijpig sjeit ’t Twitj nog altied maar 2 puntj achter oppe koploëper. Benieuwd hoe det euver veer weaken is.

Volg VV Kessel ook op Facebook 

Sportpark De Roode Egge
Roode Eggeweg 6a Kessel
0774621833 - info@vvkessel.nl