Colbie the legend van 't twitj

Joa luuj vandaag unne schappelijke tied um te verzamelen, 10:00 in de kantine. Wederom weer nemand te laat. Wel unne flinke boete veur Fileerherman dea in Barcelona zit vertoeven mit de lady. Fijn veur hum maar vervangend vervoer regeln , how maar. Prima Herm 3 tientjes overmaken nao matige en we praote nurges mier over. Verder auk boete veur de leiding maar doa komme we dalijk nog wel bij oet. Op nao blierick! Overigens zonger Fileerherman, CaPiëee en Tropical danny. Gelukkig kregen we wel weer unne flink enclave van het ursjt mei. Chopper debuteerde vandaag en dea hebben we ouk metein un contract onger die naas gesjaoven.

Verder ouk Slipjes Staaks er weer bij samen met Jackson Jr. Aangekomen in Blierick wuurd alweer duudelijk det het un grauw sportpark is woar weinig sfeer heerst. Dan begint de misère , al het grei fijn in Kessel geloate. Gen shirts en ballen dus. Coach greek nog zoe zaat wie unne eimer dus Turbo kos de lancer van colbie in om rap noa kessel te jagen en det grei te halen. Greek ken de ellende al nimmer aan en verstopt zich ongertussen op het aangename terras van Blierick en sjuuft rustig un tas koffie en 2 tosti’s noa binnen veur de sjappelijke preis van 5,50.

Dan hebben we ondertussen de wedstried al 25 minuutj oetgesteld en kumpt de sjeids het lokaal binnengeloëpe met de vroag of we al kloar zien om te beginnen. Chopper dea boete zien sjeenplaten allein un ongerboks aan heet kiekt us doedleuk noa zien apparaat en beantwoord de vroag van de sjeids met “nea”. Turbo heet dan al twie kier pech gehad met ut treinverkier en dao door duurt het allemoal get langer.

Nou goed, omgekleid en wel zonger warming up die wei in met de volgende 11 namen:

Op goal: OZZE KEEPER Naus waus Kazilias

Verdediging: Good Old – Knotto a.k.a. Appa (kersverse nieuwe bijnaam) – Slipjes Staaks en Jackson jr.

Middenveld: Matige (jaja basis!) – Klomp Ivo – Kay Kurve

Aanval: Sexy Papa Pierke – Chopper – Kees

Wederom wuure we op un betonplak van un veld weggeduujd en weer hebben ze dao gen dug-out. Het sjamele benkske wat dao steit heet zelfs maar unne halve leuning. Kipchoge verzekerd zich van speulminuten in de 2de helft door de vlaggerstaak op zich te nemen.

In de ierste helft gebeurd er eigenlijk huulemoal niks. Blierick heet veurnamelijk de bal en ’t twitj werkt hel en sjuut die ballen hel en deep weg. Eigenlijk allein maar lange pielen. Un echte kans valt er neet te noteren. Gelukkig veur ’t twitj heet blierick nummer #15 in het veld staon dae pas un oer geleden truuk kwaam van un kaakschaatsfeestje en dea maakt neet vuul paraat. Colbie meldt zich inens bej de leiding met de ongekende one-liner: “trainer ich wil d’r in vandaag”. Met de mondj vol teng wuurd er spoedeuverleg gepleegd door de leiding om un plaatsje binnen de liëne veur colbie te regelen.

In de rust wuurd Good-Old tegen zien zin in gewisseld veur Kipchoge en Matige toch laeg gesjpeuld nao 45 minuten ruumt het veld veur Colbie.

De 2de 45 minuten weerd het billenkniepe veur ’t twitj. Blierick kriegt namelijk steeds mier vrieje trappen en corners. Normaal gesproken de achillesziel van ut twitj. Wonder boven wonder overleven we die ditskier allemoal en hoajt Kazilias de goal sjoën. Coach greek mot helaas opgehaald weare door djoeb om zoe nuujdig op de bank te gaon zitten bej het ierste, duidelijk de prioriteiten neet op orde.

Dan gebeurd het onmogelijke! Unne flinke pegel van Kees wuurd door de goalie van Blierick slecht verwerkt. Colbie kriegt de bal veur de veut en met unne fabelachtige volley sjuut dea de bal nog net neet door het net! 0-1 veur Kessel door Colbie! Ongekende taferelen. Sexy Pierke is inmiddels gewisseld veur NN7 dea met unne domme geale kaart ’t twitj met unne man minder op het veld zet. Bliekbaar moogse in blierick neet tegen de sjeids zeggen “ach rot toch op man kut sjeids”. Verbaast os ouk allemoal. NN7 wuurd later op de middig aovend wel de cultheld van de derde helft. Onger de vunzige deuntjes van de opposites kriegt de ganse kesselse kantine de iconische celebration gelierd.


Met wat kunst en vliegwerk wuurd oeteindelijk de overwinning euver de streep getrokken wat al un stunt is op zich. Noa 28 kier op rie te hebben verloren eindelijk weer us 3 puntj te pakken en we laote veurlopig de degradatie zonne achter os.

De derde helft wuurd dan huul vittig gevierd op het bomvolle terras. Dae linjeboëm smaakt inens nimmer en alle drank oet het assortiment wuurd leeg getrokken.

Al met al unne top top top daag gehad in het zunke. Good waer! Alle ozze dank geit oet noa maar eine man dea dit mogelijk heet gemaakt: COLBIE BEDANKT! THERE IS ONLY ONE, SJOERDJE COLBER! Jawat ajuu de mazzel. Oh volgende weak motte we thoes tegen ruiver en op 7 mei gaon we weer op trainingskamp noa Dorf Münsterland. Tschüssssssssss