Twitj goes bitterbal

Goedvoelmaandag, loate we dao us mei beginnen. Un begrip det vaak veurkumpt bej os kessel twitj, de gezelligste groep dorstige luuj die toevallig op zondig un paar uurkes vrej maken om de wei in te gaon. Vandaag neet 1, neet 2, maar 3 wedstried versjlagen in eine rits. We beginnen 4 weken geleden tegen oppuh ruiver in Kessel. De missselijkste tegenstander van ozze competitie. Met heure wannabe wayne rooney op ’t middenveld en unne rete rappe rechtsboete. Gewoën rustig 0-4 het bootje in nao 65 minuten good stand te hebbe gehoaje. OZZE KEEPER nauswaus kazilias woeij gaer unne eervolle vermelding det hea unne pingel gepakt haj tegen oppuh ruiver. Klasse Redding det moog gezag. Helaas ging dr wel un bitterbelke aan veuraaf woardoor we al op achterstand waren gekomen. Verder gebeurde er weinig spannends tegen ruiver. Greek wel ziene dieke tiën soort van gebroken dus dea zien we un paar weake kwiet. Veur de luuj in het veld un groëte opluchting . Veur de männer naeve de kantj un stuk minder gezellig. De ontdekking tegen ruiver waas toch wel de mexibatta van de Phicoop , het broodje van de maand maart veel good in de smaak bej ozze enclave.

Dan door nao 2 weake gelejen. FCV Venlo oftewel ut Ven away. NN7 werd un basisplaats gegarandeerd want zien collega’s zoije komme kieken. Prima Nel gewuün vertrouwd op de rechtsboete positie. Bjorn Sexy Papa Pierke werd dao door verwezen nao het benkske. Diek terecht auk aangezeen hea het tegen ruiver noa welgeteld 20 seconden al mooi vong geweest en zoegenaamd “geblesseerd” de strijd mos staken. Enfin door tot de orde van de daag. Einmaal aangekomen in Vinnel weerd al gauw duudelijk det we weer weggeduujd weare in ein of angere barrak met rolloeken. Dao duujse de asperges steakers van Teboza normaliter nog neet uns in maar goed het twitj wuurd weggeduujd in dee mensonterende kabine. De ierste helft tegen ’t Ven waas van ozze kant neet huul sjterk. Al gauw komme we tegen de hekkesjloeter op achterstand. Niet best. Coaches Greek en Tum vongen het wel un good idee om aanvoerder Pieee en reserve aanvoerder Kees oet te liëne aan ozze collega’s van het viftj. Normaliter als Pieee neet met duit wuurde dr wonderbaarlijk genog wel puntj gepakt. Nou ja, in Venlo kwaam ut zunke good door en det maakte het veur de bank wel get dragelijker. Tropical Danny raakte we noa un half uurke auk alweer kwiët aan ditskier unne knieblessure. Joa luuj Arjen Robben is der niks bej in vergelieking tot tropical. Slet van het team betastie a.k.a. TostieToewn gelukkig euveral inzetbaar dus we hajje weldegelijk une waardige vervanger. In de rust volgt unne donderspeech van hie wies ginder. Matige uiteraard auk weer de piep leeg en “offert zich zelf op” veur djuppa dea de ierste helft gevlagt heet. In de twiëde helft speult het twitj best verdienstelijk en komen we wonder boven wonder op geliek hoëgte. Unne aafgeketste curner kumpt terecht bej Ivo en dea peert um zoe in eine kier op de pantoefel ala Colbers de goal in. 1-1. Tevens de eindstandj. Det hebben we te danken aan vakkundige keeperskunsten van Nauswaus OZZE KEEPER kazilias dea zich in ’t ven ontpopt tot unne ware ballemagneet. Ziene brüder knotto dao in tegen zal wel un buske blomen nao slipjes staaks hebben gestuurd om zien zaate capriolen te compenseren. Verder loog het auk veural aan chopper det we neet met 3 puntj nao hoes gingen want dea miste mich toch 2 dotten van kansen die haj zelfs ozze topscorer NN7 d’r ingejast. Maar NN7 ontdekt zien nuuje wapen, namelijk de sliding. Achja weer un puntje dr baj veur het twitj. We staon nog altied neet onger de degradatie streep. Hoe ut ken , ik wiët ut auk neet, maar het is echt zoe. Kay Kurve is inmiddels wel gepromoveerd nao de aanvalslinie aangezeen Kurve ozze enige vorm van veurwaartse dreiging is.

Over tot de orde van de dag en de actualiteit. Gister stong veur ’t twitj une pittige awayday op het programma tegen koploëper SVC. Gelukkig sjoot coach greek op donderdig (!) al un masterplan te binnen. Helaas Greek wel toes oet bed motte vissen omdet kennelijk op tied opstaon toch un onmogelijke opgaven schijnt te zien op de zondig. Verder oozze roeie theo aan de miauw miauw op rebirth. Good Old met de vrouw op paad en tropical nog geblesseerd. Gelukkig werd de autocross aafgelast dus kosten we wel rekenen op colbie en team lancer die nog ff get drieheukskes mik regelde bej de tankstelle. Ff putin gesponsord. Auk ozze geldmagnaten Fileerherman en Wilchamp hajje ff de Tesla’s van stal gehoald mer die kenne toch net neet tippen aan unne Colbie dea met nog wat promillages zich zelf in de lancer waant alsof dr op de crossbaan aan het jagen is.

De opstelling van vandaag:

Nauswaus Kaziliaz OZZE KEEPER op goal

In de achterhoede: Kipchoge – Knotto – CaPiëee – Djuppa

Midfield: Fileerherman – baardknuur – Betastie Tostie toewn – Zorro

Veurhoede : Kees und Kurve

Jao luuj un menke mier op het middenveld vandaag tegen de koplauper. Un half uurke weiten we aardig stand te hoaje en weere we in de oetbraak redelijk gevierlij. Ozze aanvallers vergeate helaas aaf te drukken en dus blieft ut 0-0. Helaas haj Kazilias neet gelurpt woardoor der volgens humzelf neet zoe good keept un aafstandschot duit os de das om 1-0 veur remunj. Neet vuul later lupt djuppa te pitten en kriegen we de 2-0 tegen. Tevens de ruststand.

Tiedens de thiej wuurd de ganse bank ingewisseld , behalve colbie want dea woij max 20 minuten maken vandaag. De twiëde helft is het neet vuul beater helaas. We zullen ug unne quote van NN7 neet onthoaje : “iech hub 45 minuten met un geal-blauw shirt aan gesjpeeld man”. Oeteindelijk maken we toch nog unne tegen treffer. Unne perfecte veurzet wuurd binnengeknikt door BP. Joa minse gea leest ut echt , ik zet het zwart op wit en duuj uch dit op het hert. Bjorn Sexy Papa Pierke is eindelijk van de 0 aaf! Oeteindelijk is de treffer slechts veur de statistieken. Alhoewel de sjeids os nog un geulke cadeau guuft. 4-1 of 4-2 oppe pens wat maakt het auk oet. NN7 weer 2 geulkes d’r baj op het klassement.

In de kleidkamer is de stimmung alles behalve bedroefd. Djuppa wuurd aangewezen om un rundje te halen, want hea is bliekbaar jeurig geweest un paar weken geleden. Nog proficiat Djuppa! Kennelijk hebben ze in Remunj nog noeits unne bestelling gehad van 25 kaaje want meine gute wat duurd det tappen lang. Wel fijne piepkes amstel wat nog us unne aangename verassing is. Kennelijk is gans Remunj oetgelaupe veur UT BITTERBAL op sportpark de Wijher. De DJ spit alvast fijne plaetjes onger leiding van Kees en Baardknuur. Helaas is het veur ozze chauffeurs get minder leuk det ze neet koste laaje dus oet solidariteit hubbe toch besjloten um richting Kessel te gaon. Kantineduuf Sanne neet in de kitchen dus woore we genoodzaakt om de 4jump binnen te vallen. Idderein ziene sjaft gehad genoten we in het zunke van het ursjt tegen SVEB.

Eind goed al goed, idderein knuppele zaat bej jonas popper. Volgende weak speulen we op zoaterdig om 18.00 en drnoa sjeete we wersjienlijk door nao helje kermis. Dus wilt ge feesten met het gezelligste (neet het beste) team van Limburg. Kom dan nao sportpark de roode egge. Paosmaondaag steit de teambbq op de planning bej sexy papa pierke in helje dörp, auk dan kent ge os op de kermis truuk vingen. 7 Mei zien we in Dorf Münsterland te vingen hopelijk als ze dao in Pruuses neet te moeilijk doon. En angers verzinnen Turbo en Greek wel un passende oplossing.

Luuj bedankt veur het leaze van deze korte recap euver de aafgelaupe weake. Kusjes het gezelligste (maar neet het beste) team van limburg.

 Bitterbal Kazilias