"Gen waer om druk te zetten"

Goijemorgen luuj bij deze neemt plaatselijke verslaaggever nog eine letste kier op moandigmurge effe un eurke de meujte om uche moandig hopelijk 5 tot 10 minuten dragelijk te maken. Al un tiedje geleden det ge weer iets moog vernemen van ’t twitj. We hebben dan auk al un paar weake nimmer gespeuld maar gisteren waas ’t toch zoe ver. Nog ein maal op ’t eigen sportpark the red eggs road tegen helje dörp. De meiste nog met liters pils in de pens , het zei of van saerum kermis , graashook mini toernooi of ein of anger festivalleke in eindhoven. Good Old gelukkig de beroerdste neet dus hae ontfermden zich euver ’t ontbijt halen veur ozze roeie armada. De mexibatta’s vlogen dig links en rechts veur bej maar auk ’t bruedje bal bleek vanmorgen in trek te zien bej ’t twitj. We zien helaas toch auk weer verplicht unne sneer te maken nao ’t virtj aangezeen die os weer neet hebben oetgeholpen. Sterker nog SimonPipi (lurkingz in the shadow) en Jippe Vusjke Cox hajje vriedig zonne groëte waffel op ’t penaltytoernooi det ze “wel ff met woije ballen”. Hartelijk bedankt mer om dan neet op te komen dagen is wel weer classic 4tj. Die tikkies van 20 euro zien neet veur de grap ugge kantj opgekomen dus die moog ge best wel ff aaftikken. Aan de angere kantj deed Chrisje van ‘t 3de wel mei dus det compenseerde dan nog iets. Wel leuk om toch ff ’t bruggetje te maken truuk nao ’t penalty toernooi op de vriedigaovend. Opzich gebeurde er niks geks; gen ein kessels team wist te winnen , Baardknuur kreeg Justine van Popper maar weer us aan ’t huule en ozze Kees sting weer te flaneren achter ’t DJ meubel. Verder raakte Colbie als ierste lad van VV Kessel oeit zien tas kwiet op ’t sportpark. Maar dit weekend steit eigenlijk maar in ’t teiken van eine vakman. Aukwel “de parel en het absolute lievelingetje van coach Tumke Asguil geneumd”. ’T Ken dan auk mer euver einde man gaon. Ozze ladykiller Betastie TostieToewn. Zonger schaamte dich bej dames iën infiltreren en diene lap zoe in ’t mundje leggen van un maedje met unne vrundj dan besse unne huule groëte speuler. Dichzelf als ’t waare “un hoes bie ein bekken” det toont van grote klasse. Vanaaf noe geit ozze sterspeuler dan auk door ’t laeve als “Temptation Tostie”. En oah ja hae maakte zondig auk nog wel unne schitterende panna mos ik vermelden. Verder waas ’t wel brandhout. Helaas besteit er binnen kessel twitj nog zonne ladykiller dae toch au kunne kleine vermelding verdeent. “El Patren” beter bekend als boeksjuuf-koning-baardknuur kos helaas vandaag auk neet de kicksen umbingen. Knuur haj ziene kleine tiën gestoëte op graashook minitoernooi en waar auk veul en veul te laat vanmorgen. Dao biej kumpt auk nog det d’r ziene ruk zoe hel verbrandj haj en ziene pens neet dus hae zoog d’r oet wie unne echte Vlaflip.  D’rnoa deed ozze Greek auk neet mei want bliekbaar als ziene Pap sjeids is durft hea neet mei te voetballen. Slipjes deed auk neet mei want dae woor geblesseerd net als kipchoge. Al met al kreeg coach tum toch 11 man paraat om in de basis te starten en hajje we ditskier missjien wel ozze beste bank oeit. Hulde auk nao Appa Knotto dae un 10tje heet gedoneerd op de pas van ’t twitj aangezeen hae zoe gaer neet mei woei voetballen (maar wel douchen). Chopper deed trouwens auk neet mei en verzaakte om op te komen draven. Hiej onger dan eindelijk de 11 namen die er wel instongen:

Kist : (half geblesseerde en vandaag weer bitterbal) Kazilias Naus Waus OZZE KEEPER

Verdediging: Good Old – Chrisje – CaPiëee – Djuppa (jaja weer basis nao 17 weken reserve)

Middenveld: Fileerherman – Ivo – Temptation Tostie

Aanval: SambaKees – SexyPapa pierke BP – Naad (absolute lad)

’t twitj kumpt knallend oet de startblokken en verrast helden volledig. Via SambaKees komen we zelfs op un 1-0 veursprong. Helaas kenne we ’t niveau neet vasthoaje en maakt Helje , U raad het al, via unne standaardsituatie op gelijke hoogte. Oetgerekend ozze angstgegner en loupwonder van Helje Maen Vetklomp Maessen knikt de 1-1 binnen.

In de rust is het vervolgens neet echt sfeervol. Chrisje goeit als echte routinier alle voetbalclichés op taofel en Coach Tum voegt er un paar wijze woorden aan toe. De rest van ozze technische staff haojt ’t veurgezeen.

In ‘t 2de bedrief is het echter bar en boos. ’t Twitj speult slecht en Helje goeit heur secret wapon binnen de lijnen. Dae scoort dan auk 2x. De termen die OZZE KEEPER om de oëre kreeg vanoet de bank zullen we uch besparen. Salmiak maakte wel nog de 2-2 maar zoeals gezegd werd er door Helje nog mier gescoord. De hitte duit os eigenlijk auk wel de das om en un slotoffensief kumpt er eigenlijk onnee. Eindstand: we verlezen helaas met 2-3. Tot ergernis van sommige is auk de Formule 1 erop om 13:00 en de kantine heet zoeals verwacht gen volk in de keuken en achter de bar. Dus wuure we toch op os zelf aangewezen de tosties in het iezer te smiete en glazen onger de tap te haoje. Snel door nao Jonas Popper dan maar! Sommige Bourgondiërs (tum uiteraard) bestellen zich dao ’t kuubse bruedje carpaccio angere gaon simpel veur un (vlam)tostieke. 30 tientjes en 14 pils verder besjloëte un paar luuj toch dapper om nao Egchel kermis te verkassen. Taxibedrijf Sliepe kachelt lekker met 9 man tegeliek in unne VW Polo nao Egchel en haolt os dao auk weer keurig op.

Achja toch weer 20 pils en helaas genne bak chinees verder en ’t is weer moandig. A.s. zoaterdig steit de kiëtfuif van KADM op de planning met als aperitiefje de klassieker en derde editie van  OG kessel vifjt – Allstar Helje Dörp. Helaas steit de zondig ernao VOS oet op de planning woar eigenlijk genne hondj zin in heet . Dan als aafsloëter toch nog de beste quote van gister. Wilse genne zeiver dan moose ut gewüun haoje bej “one pump and dump”. Alle stille aanbidders van ’t twitj bedankt en gae kent os altied benaderen veur unne booty call maar auk veur euverige zaken zien wea neet te beroerd. Informeer gaer via 0643267032.

FOTOVERSLAAG BELOW:

Turbo ff sjluukske , boze chick in the back.

Fileerherman solliciteren nao ‘t aanvoerderschap?